اخبار سپهرا

هسته خط مشی فضای مجازی و اندیشکده تداوم انقلاب اسلامی

هسته خط مشی فضای مجازی، در روز پنج‌شنبه، ۹ اسفندماه میزبان آقای دکتر نجف پور، مدیر اندیشکده تداوم انقلاب اسلامی و مسئول مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بود. این جلسه باهدف آشنایی دو مجموعه و هم‌چنین بررسی فعالیت‌های مشترک، با حضور آقایان دکتر باقری و دکتر سید مجتبی امامی تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه، آقای نجف پور سیر فعالیت‌های خود را، از مرکز ملی فضای مجازی تا تأسیس اندیشکده تداوم انقلاب اسلامی و مسئولیت مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بیان فرمودند.

اندیشکده تداوم یک مجموعه غیردولتی متشکل از شبکه‌های ارتباطی میان کارشناسان مختلف در حوزه‌های مطالعات علم و فناوری، فرهنگ و آموزش عالی و فضای مجازی است. بر این اندیشکده یک ساختار از پایین به بالا حاکم است که بخشی از همفکری‌ها و فعالیت‌های خود را به‌صورت مجازی و از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی انجام می‌دهد. اندیشکده تداوم در حوزه‌های مذکور تابه‌حال پروژه‌ها و پژوهش‌های متعددی را انجام داده است و به‌طور خاص در حوزه فضای مجازی به دنبال پر کردن خلأ فهم و رویکرد فنی– اجتماعی به فضای مجازی و طراحی نظریه، دکترین و الگوی حکمرانی فضای مجازی جمهوری اسلامی ایران است.

در ادامه جلسه، جناب آقای دکتر باقری بابیانی متفاوت مرکز رشد و دیدگاه‌های آن نسبت به تربیت انسان‌ها و حل مسائل انقلاب اسلامی را بیان فرمودند.  جناب آقای دکتر امامی نیز دغدغه‌های هسته خط مشی فضای مجازی را نسبت به همکاری مشترک با مجموعه‌های بیرونی به‌خوبی تبیین کردند؛ تقید هسته به عهد ۹۸ در ارتباطات بیرونی، انجام پروژه‌ها به‌صورت جمعی و تشکیلاتی، صبر راهبردی در مسیر رشد اعضای هسته و حل مسائل انقلاب اسلامی بخشی از نگرانی‌های هسته بودند.

در پایان جلسه، بر سر سه موضوع «الگوهای حکمرانی و نقد آن‌ها»، «چارچوب مواجهه جمهوری اسلامی ایران با فضای مجازی» و «مدرسه حکمرانی فضای مجازی» توافقات اولیه صورت پذیرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا